Aktivity

Okolí Kubovy Hutě na Šumavě je rájem pro cyklisty a pěší turisty. Cykloturistika nabízí úchvatné výhledy při projížďce kolem jezer a lesních stezek. Pěší turistika vede k malebným scenériím a přírodním krásám.

Bez ohledu na vaše preference, tato oblast je plná příležitostí k objevování krás Šumavy a prožívání dobrodružství v srdci přírody.

Cykloturistka

Šumava je rájem pro cyklisty. Vypsat zde pouze jednu cyklotrasu by bylo urážkou všech ostatních šumavských cyklotras. Všechny jsou přenádherné a žádná vás nezklame. Hezky zpracované jsou zde: www.cestujemesumavou.cz/cykloturistika.

Pokud můžeme doporučit něco skutečně blízko, potom výlet kolem Boubína.

S kolem kolem Boubína

Trasa o více variantách. Z restaurace vidíte za dobré i špatné viditelnosti Bázumský hřeben. Na jeho západní straně vedou cca. 200 výškových metrů od sebe dvě cesty, v mapě je ta horní označována jako Basumská cesta, my, co se tu vyznáme, ji říkáme horní bázumská (s místním přízvukem se jedná o krásné slovní spojení), spodní cestě říkáme spodní bázumská. Je jen na vás, kterou si vyberete. Horní bázumská cesta je atraktivnější o výhledy a několik infotabulí Lesnické naučné stezky, spodní je zase přívětivější k línějším hostům.

Obě cesty se potkávají za Jilmovou skalou a navazují na Lukenskou cestu. Po ní (označené modrou turistickou značkou) se vydáte srdnatě dál směrem k pralesu, minete přítok Kaplického potoka, Lom před Soví skálou s odpočívadlem a ponoříte se do temného, hustého lesa. Ani ne 200 metrů od výše zmíněného lomu se vydáte z modré turistické cesty lehce doleva a po necelém kilometru ještě jednou vlevo, kde na vás čeká krásný výšlap klikatící se cestou, tzv. zubačkou, lemovanou kamennými snosy. Tuto odbočku sice můžete vynechat a pokračovat k pralesu, kde se podél plotu dostanete po zelené turistické cestě až k Loveckému zámečku a odsud dále k rozcestí Na Křížkách, ale určitě je to milé zpestření.

Pokud se pro něj rozhodnete, po výšlapu onou klikatící se cestou se plni libých pocitů dostanete k Bázumské chatě, nejvýše položenou (obyvatelnou) stavbou Boubína. Odsud rovnou za nosem po lesní cestě, která vás dovede stejně jako varianta bez Zubačky k rozcestí Na Křížkách. Odtud z kopce kolem obory až ke křižovatce Pod Včelenským vrchem, kde odbočíte vlevo a na další křižovatce se opět budete držet vlevo. Kubohuťská cesta, na které se budete v tu chvíli nacházet, vás dovede bezpečně zpět na Kubovku.

S kolem kolem Boubína

Jedná se o jednu z mnoha variant výletů kolem Kubovky, jako cíle trochu stranou od turisticky někdy až “přenavštěvovaných” míst lze doporučit Lipku v kombinaci s vlakem, nebo kraj na východ od Boubína, kde můžete vedle údolí Blanice prozkoumávat vesničky jako je Řepešín, Saladín, Kratušín či Drslavice se svou krásnou tvrzí. Spojit lze výlet i s koupáním v Křišťanovickém rybníce, kde se skoro nikdy nikdo neutopil.

Další cíle pro vaše cyklotoulky Vám rádi doporučíme na recepci. Lufťáci se často ptají například na prameny Vltavy, Schwarzenberský kanál či na odpočinkovou cestu ze Stožce do Nové Pece. Lufťačky zase na číslo na fešného pana vrchního.


Další cíle

Stejně jako na kole, i pěšky či v kombinaci s vlakem či autem lze kolem
Kubovky navštívit mnohé krásnoty přírody. Opět vybíráme jen několik typů s 
tím, že si s vámi rádi o dalších cílech popovídáme nad mapou na recepci.

Pozorování vlků u srní

Kousek před Srním (nebo za Srním, podle toho, odkud jedete) objevíte Návštěvnické centrum národního parku Šumava a něm expozici o životě šelem se zvukovými záznamy i filmy. To nejlepší na vás ale čeká venku. Značená vlčí stezka vede od návštěvnického centra k výběhu, kde na vlastní oči uvidíte vlčí rodinku. Více informací o otevírací době a areálu najdete na
www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/.

Vnitřní vyhřívaný bazén

Všichni ubytování hosté mohou využít náš vnitřní vyhřívaný bazén, který vám je k dispozici od 10:00 – 22:00 h. Má velmi příjemnou teplotu, 27 °C. Ideální místo, kde po celém dni lyžování nebo běžkování na Šumavě necháte zregenerovat své unavené svalstvo. Bazén je hluboký 1,5 metru, vhodný jak pro malé pulce, tak pro dravé štiky. Dlouhý je 30 metrů, pokud budete plavat po obvodu, takže i nároční plavci si u nás přijdou na své.

Naučná stezka boubínský prales

Stálice turistického nebe je třeba rozhledna na Boubíně. Boubín se tyčí do výšky 1362 metrů nad mořem. Je neodmyslitelným symbolem Šumavy, nejen svým tvarem a výškou, díky nimž je rozpoznatelný z velkých vzdáleností, ale i pralesem, který roste na jeho svazích. Národní park chráněná krajinná oblast Šumava připravili turistickou naučnou stezku BOUBÍNSKÝ PRALES.

Stezka v korunách stromů Neuschönau

Vyrazit také můžete na nejdelší stezku v korunách stromů na světě – Baumwipfelpfad v Neuschönau v Národním parku Bavorský les. Stezka měří 1320 m a vysoká je 44 m. Po téměř celé délce stezky na Vás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na „stromové věži“ dohlédnete při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Prostě pohádka.

Aquapark ve Waldkirchen

Osvěžující koupání v každé roční době. Lechtivě příjemná slaná voda na kůži. Saunování, při kterém se pořádně zapotíte, sportovní nebo kondiční plavání. Aquapark Karoli se svou skvěle vybavenou částí mediterraneum láká k návštěvě v létě i v zimě.

Horské koloběžky

Přímo v Kubovo Huti si můžete zapůjčit horské koloběžky a vychutnat si vyjížďku volnou krajinou po zpevněných lesních cestách po úbočí Boubína k Boubínskému pralesu, údolím Pravětínského potoka do Vimperka, okolo Světlohorské nádrže na Lipku nebopodél Račího potoka k Vltavě. Nebo na ní také můžete sjet na sjezdovku Pod Obrovcem.

Discgolf

Vyzkoušejte hřiště na discgolf, které je hned vedle hotelu. Je to skvělá zábava pro rodiny s dětmi i páry. Že nevíte co discgolf je? Zde je vysvětlení: Disc golf (též frisbee golf) je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (disk zvaný frisbee), který je pravidly podobný klasickému golfu. Cílem hry je trefit létající talíř na cíle (do jamek) s co nejmenším počtem hodů. Tak si tento sport přijďte vyzkoušet!

Když nepřeje počasí

Nutno podotknout, že Kubově Huti přeje počasí vždy a při troše snahy by jistě bylo možné dohledat statistiky, které dokládají, že na Kubově Huti je nejvíce slunečních i sněhových dní (v přepočtu na jednoho obyvatele) v České republice. Pokud se však nebe zatáhne a poznávání přírody se stává více poznáváním sebe sama, je možné navštívit některé z blízkých měst. Český Krumlov či Passau pravděpodobně není nutné představovat, stejně jako historické centrum nedalekých Prachatic.

Stovky až tisíce dalších možností Vám rádi prozradíme osobně.

Nahoru Nahoru